BRATISLAVSKÉ HUDOBNÉ SLÁVNOSTI - SVETOVÉ OPERNÉ HVIEZDY

PIOTR BECZAŁA –

Sarah Tysman – klavír

03. 10. 2023 - Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, Bratislava

Kúpiť vstupenky od 29 € zľavy pre seniorov, študentov, ZŤP

PIOTR BECZAŁA –

Piotr Beczała je jedným z najvyhľadávanejších lyrických tenoristov súčasnosti a stálym hosťom v popredných svetových operných scén. Je uznávaný nielen pre krásu svojho hlasu, ale aj pre svoju horlivú oddanosť každej postave, ktorú stvárňuje. Okrem opier spieval koncertne mnohé z veľkých vokálnych diel s najvýznamnejšími svetovými orchestrami a dirigentmi. V ostatnom čase sa intenzívne venuje aj interpretácií piesní.

Sezónu 2023/24 začne Piotr Beczała v Paríži s postavou Lohengrina v novej inscenácii rovnomennej Wagnerovej opery. Odtiaľ si odskočí na Bratislavské hudobné slávnosti, aby po deviatich rokoch opäť zaspieval slovenskému publiku. V roku 2014 sme ho zažili prvý raz – viac tu – a svojím nádherným hlasom nám zaspieval operné a aj náročné operetné árie. Hudobná kritička Teréria Ursínyová vtedy na portáli operaslovakia.sk napísala: „Ukázal moderný, vkusnejší, no hlbokých citov nezbavený prístup k náročným tenorovým partom – nech sú už z oblasti opery alebo operety.“ Celá recenzia tu. Slovami uznania nešetril ani hudobný kritik Pavol Unger v recenzii v Pravde.

Piotr Beczała na koncerte v Bratislave, 2014, foto  PANER

Pred deviatimi rokmi sa Beczała ešte len blížil na vrchol, hoci už patril do tenoristickej top triedy, dnes je však azda najlepší vo svojom odbore. Operné scény sa idú o neho potrhať, ako o tom svedčí aj jeho bohatý kalendár a pôsobenie na operných scénach.

Na koncerte bude Piotra Beczału sprevádzať vynikajúca klaviristka Sarah Tysman.

Foto FELIX BROEDE

 

Poďakovanie:

Ďakujeme manažmentu BHS, že naša agentúra mohla spolupracovať na príprave tohto jedinečného koncertu – program BHS tu.

 

SVETOVÉ OPERNÉ HVIEZDY

PIOTR BECZAŁA

Sarah Tysman, klavír

3. 10. 2023 o 19.30 h

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, Bratislava

Program koncertu upresníme.

 

Piotr Beczala

Foto JOHANNES IFKOVITS