Met Live in HD 2016-17 začne Tristanom a Izoldou

Sezóna 2016-17 priamych prenosov z Metropolitej opery v New Yorku –
The Met: Live in HD – odštartuje 8. októbra 2016 s 100. Prenosom, novou inscenáciou Wagnerovho Tristana a Izoldy pod taktovkou Sira Simona Rattla.

V sezóne bude 10 prenosov vrátane piatich nových produkcií, troch nových opier. nový pre sériu a obnovené premiéry s hviezdnym obsadením poprednými svetovými umelcami. Prenosy budú do 70 krajín na šiestich kontinentoch a 750 kinách v Spojených štátoch.

Jedenástu sezónu otvorí nová inscenácia Wagnerovho Tristana a Izoldy v réžii Mariusz Trelińského so scénou slovenského scénografa Borisa Kudličku, v hlavnej úlohe s Ninou Stemme – najúspešnejšou svetovou predstaviteľkou Izoldy. Opera Tristan a Izolda, ktorá mala americkú premiéru v Met v roku 1886 bude prvým dirigatom Sira Simona Rattla v sérii Live in HD.

The Met: Live in HD je najväčším poskytovateľom alternatívneho obsahu v kinách na svete s viac než 19 miliónmi predaných vstupeniek za prvých 10 rokov prenosov, ktoré sa prenášajú do vyše 2000 kín v 70 krajinách po celom svete.

V sezóne 2016-17 bude v programe Live in HD aj opera fínskej skladateľky Kaije Saariaho z roku 2000 L’Amour de Loin (Láska zďaleka), ktorá bude mať v MET premiéru; Verdiho raný biblický epos Nabucco s Plácidom Domingom v hlavnej úlohe; Mozartov Idomeneo v hudobnom naštudovaní Jamesa Levina. Okrem nových inscenácií Tristan a Izolda a L’Amour de Loin, v prenosoch budú aj nové inscenácie: Gounodov Rómeo a Júlia s Dianou Damrau a Vittoriom Grigolom; Dvořákova Rusalka s Kristine Opolais; Straussov Gavalier s ružou (Der Rosenkavalier) s Renée Fleming ako poľnou maršálkou (Feldmarschallin von Werdenberg) a Elinou Garanciou v úlohe Octaviana; Mozartov Don Giovanni s Simonom Keenlysidom; Verdiho La Traviata so Sonyou Yonchevou v role Violetty; Čajkovského Eugen Onegin s Annou Netrebko v role Tatiany a s Onegin Dmitrijom Hvorostovskym.

Prenosy

Met: Live in HD

2016-17

Richard Wagner
Tristan und Isolde
8. októbra

Wolfgang Amadeus Mozart
Don Giovanni
22. októbra

Kaija Saariaho
L’Amour de Loin
18. decembra

Giuseppe Verdi
Nabucco
7. januára

Charles Gounod
Roméo et Juliette
21. januára

Antonín Dvořák
Rusalka
25. februára

Giuseppe Verdi
La Traviata
11. maeca

Wolfgang Amadeus Mozart
Idomeneo
25. marca

Piotr Iľjič Čajkovsky
Eugen Onegin
22. apríla

Richard Strauss
Der Rosenkavalier
13. mája