Nezabudnuteľné chvíle s Flórezom

Máte chuť na niečo výnimočné? Poradíme vám: Doprajte si zážitok! Možností je veľa a my vás, prirodzene, usmerníme na hudobnú kultúru. V tomto prípade na možnosť zážitku celoživotného. Koncert najlepšieho belcantového tenoristu svojej doby Juana Diega Flóreza, ktorého hudobná kritika zaradila do zoznamu medzi 20 najlepších tenoristov všetkých čias.

Tento vynikajúci spevák zavíta do Bratislavy 10. februára 2016 už po druhý raz. Popredný hudobný kritik Pavol Unger po jeho prvom koncerte na Slovensku napísal:

„Peruánsky rodák a dnes najžiadanejší belcantový tenorista Juan Diego Flórez na koncerte v Opere SND ponúkol mimoriadnu lekciu. V desiatich áriách odhalil, čo skrýva pojem dokonalosť. Hlasovej techniky, vrúcnosti timbru, štýlu a kultúry prejavu.

… uprednostňuje party s vysokou virtuozitou a vypätou polohou. Rozdával nám ju plným priehrštím. No neboli to „strojovo“ bezchybné výšky, ponúkol oveľa viac. Každý tón mal vnútorný obsah, bol zrkadlom postavy, jej duševného rozpoloženia.“ Viac tu.

Po dvoch desaťročiach hviezdnej opernej kariéry Juan Diego Flórez vstupuje do novej hlasovej fázy: Teraz spieva v Gran Teatre del Liceu v Barcelone rolu Edgarda v Donizettiho Lucii di Lammermoor, heroickejšiu než iskrivé koloratúrne postavy, ktoré ho preslávili.

“Keď som mal 38, hlas sa mi trochu zmenil, posunul sa do stredu,” hovorí Juan Diego Flôrez. “To mi umožnilo začať rozmýšľať nad niektorými ďalšími rolami: Guillaume Tell, Romeo, Edgardo.”

Juan Diego Flórez sa stal globálnym profesionálom s kariérou, ktorá dodnes zahŕňa okolo 50 nahrávok. V Peru mu udelili najvyššie vyznamenanie v krajine – Veľký kríž Radu slnka Peru (Gran Cruz de la Orden del Sol del Perú). Vo veku 31 rokov si ho doma uctili uverejnením portrétu na štátnej poštovej známke. Po tom, čo zaspieval áriu “Ah! mes amis” z Donizettiho Dcéry pluku (La Fille du Régiment) s 9 vysokými céčkami v roku 2007 v milánskom Teatro alla Scala a v roku 2008 v Metropolitnej opere, zožal taký intenzívny potlesk, že musel áriu zopakovať. Naďalej je vyhľadávaným tenoristom najväčších operných domov, kde je obsadený až do roku 2021.

Máme šťastie, že v jeho nabitom kalendári si našiel miesto pre Bratislavu, a tak spevák, ktorého meno sa už dnes vyslovuje jedným dychom s velikánmi operného spevu, sa nám postará o ďalší nezabudnuteľný zážitok.

Na koncerte Juan Diego Flórez zaspieva árie z diel Donizettiho, Masseneta, Gounoda, Verdiho, Mozarta, ale aj talianske piesne od Leoncavalla, Tostiho a nebudu chýbať ani španielske piesne, ktoré s obľubou spievali aj veľkí tenoristi ako Beniamino Gigli, Enrico Caruso, Luciano Pavarotti či Placido Domingo.

 

Pri kúpe 2 vstupeniek Vám ponúkame zvýhodnené balíčky:
Flórez 1 – 220 € (namiesto 258 €)
  • 2 vstupenky na koncert 3. kategórie (238 €)
  • CD Juan Diego Flórez L’Amour (20 €)

 

Flórez 2 – 305 € (namiesto 358 €)
  • 2 vstupenky na koncert 2. kategórie (338 €)
  • CD Juan Diego Flórez L’Amour (20 €)

 

Flórez 3 – 355 € (namiesto 418 €)
  • 2 vstupenky na koncert 1. kategórie (398 €)
  • CD Juan Diego Flórez L’Amour (20 €)

 

Zlatý balíček Flórez – 385 € (namiesto 498 €)
  • 2 vstupenky na koncert 1. kategórie (398 €)
  • CD Juan Diego Flórez L’Amour (20 €)
  • 2 vstupenky na recepciu po koncerte (80 €)

 

Balíčky Flórez si môžete zakúpiť na základe priamej objednávky na adrese office@kapos.sk a zaplatenej faktúry, ktorú Vám pošleme obratom.

 

 

 

 

CD L’Amour